V roku 2010 sme Gringa zachránili pred zožratím tigrami v bratislavskej zoo. Koník sa psychicky pozbieral, vegetil s kamarátmi na pastvine a občas chodil na vychádzky. Vykľul sa z neho spoľahlivý parťák, ktorý bez váhania povozil na svojom chrbte aj menej skúseného jazdca.

V jeden studený marcový deň 2012 začal mať Gringo silné bolesti brucha, a keďže na mieste poskytnutá veterinárna starostlivosť nestačila, po 24 hodinách od nástupu príznakov  sme boli na ceste na brniansku Kliniku chorôb koní. Gringov stav sa počas cesty zhoršil a pri vstupnom vyšetrení kvôli obrovským bolestiam takmer zdemoloval vyšetrovňu. Veterinárni lekári nám dali na výber, buď okamžitá operácia, pri ktorej sa pokúsia zamotané črevá zachrániť, alebo eutanázia…

Gringa sme nezachraňovali preto, aby sme ho nechali zomrieť. Na dlhé rozhodovanie nebol čas, každá minúta mohla situáciu fatálne zhoršiť. Keď existovala šanca na uzdravenie, zvolili sme chirurgický zásah. Ten našťastie a vďaka zručnosti operatérov prebehol dobre. Operácia trvala takmer dve hodiny. Gringo sa z narkózy po operácii prebral, postavil na nohy a všetci, ktorí mu držali palce si vydýchli.

Liečba však operáciou nekončí. Gringo potrebuje intenzívnu veterinárnu starostlivosť, kým sa jeho organizmus nespamätá z veľkého poškodenia, ktoré kolika spôsobila. Operácia a následná starostlivosť bude stáť 50.000 českých korún (cez 2.000 EUR). Pre naše občianske združenie je to veľká položka, okrem Gringa sa staráme o ďalšie 4 zachránené kone.

Prosíme dobrých ľudí o príspevok na operáciu a pooperačnú starostlivosť pre Gringa, ktorý by bez chirurgického zásahu už nebol medzi nami. Každý darca bude zverejnený na našej stránke. Číslo bankového účtu vo Volksbank Slovensko je 4150010501/3100, do popisu platby prosím uveďte Gringo. Darcovia zo zahraničia môžu použiť tlačítko Donate, ktoré je v sekcii Vaše dary (registrácia nie je potrebná) alebo potrebné údaje k zahraničnému prevodu nájdu v sekcii  Kontakt

Ďakujeme za Vašu podporu!

 

 

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.