Rok 2011 bol v Equilandii rokom plným udalostí a zmien. Do konca zimy boli u nás iba dvaja noví legionári, utečenci z pavilónu šeliem bratislavskej zoo, Gringo a Baron Prášil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V apríli sa nám podarilo Gregora, Cashu, Vinnie a Rangiho prehovoriť na pešiu túru zo zimnej dovolenky v Jablonke do nášho nového pôsobiska vo Vrbovciach, neďaleko najmä bezmotorovým vzduchoplavcom známeho vrchu Pecková.

Štyria cestovatelia sa zabývali rýchlo.(Pic4) Aby žrebec Baron (Prášil) mohol ísť do stáda, musel podstúpiť operáciu, ktorá prebehla bez komplikácií. Koncom mája sme volali veterinára znova. Gregorova kolika si ale vyžadovala transport na veterinárnu kliniku v Brne. Keď sme odchádzali, Cashu, Vinnie a Rangi neprestávali erdžať. Lúčili sa. Pri operácii lekári zistili komplikácie nezlučiteľné so životom. Domov som sa vrátila sama. (Pic5)

 

Urobili sme poriadne zásoby sena, aby sme neboli zaskočení, keď sa nás zima opýta, čo sme robili v lete.

 

 

 

 

 

 

 

 

S príchodom augusta pricestoval koňom nový parťák, valach Ramiel Janky Marekovej.  Prišiel si k nám na kopanice oddýchnuť od ruchu veľkomesta a doliečiť zranené kopýtko.

S Gringom hneď uzavreli pakt o neútočení a odvtedy sú kamoši do dažďa.

Na jeseň sme dokončili prestavbu stodoly na voľnú stajňu s verandou a vyhrievanou napájačkou, aby tátoše nemuseli odolávať nástrahám blížiacej sa zimy bez poriadnej strechy nad hlavou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prichádza koniec roka 2011, Vianoce klopú na dvere. Z celého srdca Vám v mene Equilandie želám, aby ste ich mohli stráviť pokojne a šťastne v kruhu tých, ktorých máte radi.

Vaša Žu

(Zuzana Múdra)

 

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.